Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Vllaznia zhyt Luftëtarin në krizë, Kamza është për Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e tjera të javës së 12-të në superligën shqiptare.

albsig

spring

Në përballjen e zhvilluar në “Loro Boriçi”, Vllaznia ka marrë fitoren e dytë radhazi duke mundur Luftëtarin, i cili ende  nuk po mundet të dalë nga kriza.

Kuqe-blutë e trajnerit Ernest Gjoka, pas kësaj ndeshje shkojnë në kuotën e 12 pikëve, 3 më shumë se Luftëtari dhe 2 më pak se Partizani.

Ndërkohë Luftëtari është në zonën  e ftohtë të rënies nga kategoria me vetëm 9 pikë.

Sakaq në ndeshjen tjetër mes Kamzës dhe Lushnjes, blutë e trajnerit Ndreu vazhdojnë marshimin drejt Europës. Lushjna e nisi shumë mirë ndeshjen duke shënuar e para, por nuk mundi dot ta mbajë këtë rezultat, pasi Kamza shënoi dy herë duke marrë 3 pikë shumë të vlefshme.

Pas kësaj sfide Lushnja vazhdon të jetë në vendin e dytë me 5 pikë ndërsa Kamza është në pjesën e sipërme të tabelës me 20 pikë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img