Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Vlerësimi i Dvoranit nga DASH, Ngjela: Deklarata e SHBA godet Metën, posti i presidentit në pikëpyetje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50d564c8f98122c9185c2c6e6157816a

Avokati Spartak Ngjela tha për Euronnews se vlerësimin e bërë nga DASH për Ardian Dvoranin (Kampion kundër korrupsionit), e lexon si goditje e drejtpërdrejtë për Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta.

Ai shtoi më tej se ky vlerësim për z. Dvorani, tregon se personaliteti i tij ka qenë avangardë në lidhje me pushtetin gjyqësor, ndërsa ngelet në pikëpyetje posti i Presidentit Meta në Krye të Shtetit.

“Është një vlerësim me shumë vlerë për personalitetin tonë, por ka tre aspekte. Ngre edhe njëherë si çështje të rëndësishme luftën kundër korrupsionit në Shqipëri, godet Ilir Metën nëpërmjet Dvoranit, dhe del sekretari i shtetit dhe e ngre Dvoranini, në një kohë, që ky gjyqtar, i cili unë e kam ditur dhe të gjithë e kemi ditur se ai ka qenë në avangardën në lidhjen me pushtetin gjyqësor dhe pati një goditje banale nga Ilir Meta, nga Presidenti i Shqipërisë. Goditjen kryesore e merr Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ai e ka goditur Dvoranin. Pyetja është, a do të vazhdojë presidenti i Shqipërisë te jetë president?”, theksoi ai.

Më shumë

spot_img
spot_img