Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Vlahutin i bashkohet takimit Rama-Lu në kryeministri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në zyrën e kryeministrit Rama pas ambasadorit Amerikan, pak minuta më parë është parë  të hyjë edhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin.

Vizita e Vlahutin në kryeministri lidhet me krizën politike dhe më specifikisht me promozimin e Ramës për Bashën dhe opozitën për zgjidhjen e krizës dhe futjen e saj në zgjedhje.

Kujtojmë se kryeministri Rama që prej më shumë se një ore ndodhet në zyrën e tij me ambasdorin amerikan Donald Lu. 

Më shumë

spot_img