Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Vladimir Putin planifikon të marrë pjesë në samitin e G-20-tës, priten situata aspak të zakonshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus Vladimir Putin, po planifikon të marrë pjesë në samitin e G20 në Indonezi në nëntor. Ky lajm u bë me dije nga një ndidhmës i presidentit këtë të hënë.

Pavarësisht nisjes së një pushtimi brutal në shkallë të plotë të Ukrainës, Putin u ftua në takimin e ekonomive më të mëdha të zhvilluara dhe në zhvillim të botës nga presidenti indonezian Joko Widodo një veprim që do të ndezë situatën për liderët aleatë perëndimorë të ftuar gjithashtu në samit.

albsig

“Pjesëmarrja e Putinit,  qoftë personalisht ose përmes lidhjes video është parashikuar në takim. Ata ende po ftojnë personalisht. Ka ende shumë kohë. Shpresoj që pandemia do të lejojë që kjo ngjarje të mbahet personalisht”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img