Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vjosa Osmani reagon për kapjen e 400 kg kokaine në Lipjan: Shembull i shkëlqyer i bashkëpunimit ndërkombëtar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar për kapjen e 400 kg kokaine ditën e djeshme në Lipjan.

Përmes një postimi në Twitter, Osmani shprehet se ky është një shembull i mirë i bashkëpunimit ndërkombëtar, ndërsa falenderon Italinë, SHBA-në dhe Shqipërinë për operacionin në kapjen e drogës. 

“Ky është një shembull i shkëlqyeshëm i bashkëpunimit ndërkombëtar të agjencive të zbatimit të ligjit dhe një tjetër arsye për të mbështetur anëtarësimin e merituar të Kosovës në Interpol. Faleminderit Italia, Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria” shkruan Vjosa Osmani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img