Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Vjosa Osmani përfundon takimet me palët politike, ja kur do të caktohet data e zgjedhjeve në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cbfcc13931726e4eb69db03c35c0f394

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përfunduar takimet me palët politike.

Në një komunikim zyrtar, ajo ka thënë se sapo të pranohet aktgjykimi i plotë i Kushtetueses do të caktohet data e zgjedhjeve.

 “Në takime është diskutuar për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Pas përfundimit të takimeve dhe diskutimeve përmbajtësore me të gjitha subjektet politike u.d. Presidentja Osmani ka theksuar se sapo palët ta marrin Aktgjykimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese, menjëherë do të caktohet data e mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme. U.d. Presidentja do të mbajë takime edhe me KQZ-në si dhe institucione të tjera relevante në mënyrë që organizimi i zgjedhjeve të bëhet sipas standardeve më të larta”, thuhet në komunikatë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img