Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Vjosa Osmani ndërpret vizitën në SHBA, do të kthehet në Kosovë për shkak të tensioneve me Serbinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në SHBA dhe është nisur drejt Prishtinës.

Ndërprerja e vizitës ka ndodhur për shkak të tensioneve në veri të Kosovës me Forcat e Armatosura serbe, ku nuk kanë munguar as incidentet.

Njoftimin e ka bërë Zyra e Presidencës së Kosovës me anë të një komunikate për mediat. “Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj”, njofton Presidenca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img