Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Vjosa Osmani: Me LDK-në ka përfunduar gjithçka kur më përjashtuan, ndërsa me Kurtin…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50919946c7c60bc5273375d0fcc815dd

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, mori pjesë sot në një aktivitet për ndihmën juridike falas, teksa tha se ky bashkëpunim do të konkretizohet më vonë.

Ndër të tjera Osmani foli dhe për marrëdhënie me LDK-në, duke u shprehur se është shumë vonë për partinë e Isa Mustafës të kërkojë më mbështetje nga ajo në rast të zgjedhjeve të parakohshme.

Ndërkaq e la të hapur mundësinë për bashkëpunim me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti.

“Natyrisht që po, përgjigja konkrete e saj është vendimi i tyre i 20 qershorit për t’më përjashtuar. Aty ka përfunduar gjithçka”, tha ajo.

Disa muaj më parë Vjosa Osmani është shkarkuar nga detyra e saj si nënkryetare e LDK- së dhe anëtare e Këshillit të Përgjithshëm, pasi, siç u tha nga Kryesia e Partisë nuk kishin qëndrime të njëjta. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img