Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Vjosa Osmani kalon edhe raundin e dytë të votimeve, por ende nuk arrin të zgjidhet Presidente e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Procesi i votimit të Presidentit të ri në Kosovë ka kaluar në raundin e tretë, pasi në dy raundet e para dy kandidatët Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta nuk arritën të sigurojnë 80 vota.

Në votimin e raundit të dytë, Osmani mori 67 vota dhe Bejta 4, ndërsa 11 vota u shpallën të pavlefshme.

Tashmë në raundin e tretë të votimeve kandidatëve do t’i mjaftojnë 61 vota, por me kusht që në total numri i votave të jetë mbi 80.

Në raundin e dytë të votimeve morën pjesë 82 deputetë, ndërkohë që në raundin e tretë pritet që Vjosa Osmani të zgjidhet si Presidente e Kosovës.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit