Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vjosa Osmani cakton datën, ja kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5902b3492ed394e9af7549771febc135

Presidentja në Detyrë e Kosovës Vjosa Osmani, pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja, ka caktuar datën 22 mars, ku do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të ri të Kosovës.

Kjo seancë do të mbahet në orën 10:00, teksa përgatitjet për mbajtjen e saj do të kryhen konform procedurave në fuqi.

Ndërkohë, dy ditë më parë, Komisioni i zgjedhjeve në Kosovë certifikoi rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit, ku rezulton që Lëvizja Vetëvendosje ka siguruar 50,28 përqind të votave, më shumë nga sa tregonin rezultatet paraprake dhe LDK ka marrë 12,73%, ndërsa 21.532 janë shpallur të pavlefshme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img