Tirana
overcast clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
2.1kmh
90 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
E hënë, 12 Prill, 2021
spot_img

Vjosa Osmani apo Nasuf Bejta, fillon seanca në Kuvendin e Kosovës për zgjedhjen e Presidentit të ri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur seanca plenare në Kuvendin e Kosovës, ku do të provohet të zgjidhet presidenti i ri i vendit.

Në garën për postin e kreut të shtetit janë Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta, por ish-anëtarja e LDK-së është më e favorizuar, pasi ka mbështetjen e partisë fituese të zgjedhjeve parlamentare, Vetëvendosjes.

Në krah të Vjosa Osmanit kanë dalë edhe deputetët e komuniteteve joserbe, por Osmanit i duhen 80 vota për të fituar postin e presidentes.


Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img