Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Vjeshta kap dhe Beratin, përmbytet bulevardi i qytetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe qyteti i Beratit është bllokuar nga reshjet e shiut.

Ndërrimi i stinëve ka sjellë ndryshime të papritura atmosferike duke bërë që të bien reshje të dendura shiu për 30 minuta.

Rritja e volumit të ujit ka bllokuar kanalet e kullimit duke përmbytur bulevardin e qytetit si dhe një pjesë të urës së Goricës. Kjo situatë ka sjellë rritje të trafikut në qytet.

Punonjësit e SHA Ujësjellës-Kanalizimeve të Beratit kanë dalë në terren për të zhbllokuar kanalet dhe për të stabilizuar situatën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img