Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Vjen reagimi i parë nga politika shqiptare, Balla mbështet Biden dhe citon Lincolnin: Zgjedhjet i përkasin njerëzve, është vendimi i tyre

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b8202f3486047a0e623b2f0ea4a724f8

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është politikani i parë shqiptar që ka reaguar në lidhje me zgjedhjet presidenciale në SHBA.

 

Përmes një postimi në Twitter Balla deklaron se Joe Biden dhe demokratët në SHBA morën votën më të lartë popullore në historinë e SHBA.

Kujtojmë se Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla mori pjesë në Konventën Demokrate Amerikane në muajin gusht, ku Joe Biden u zgjodh zyrtarisht kandidati demokrat dhe është i vetmi politikan shqiptar që deklaroi hapur simpatinë për demokratët dhe Joe Biden.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

“Joe Biden dhe Demokratët morën votën më të lartë popullore në historinë e SHBA. Demokracia e SHBA mbizotëron. “Zgjedhjet i përkasin njerëzve. Është vendimi i tyre. Nëse ata vendosin t’i kthejnë shpinën zjarrit, do të digjen dhe kështu do tu duhet të ulen mbi plagët e tyre të djegura”- Abraham Lincoln

123652941_1264630190564242_624934128502029386_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img