Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vjen reagimi i parë nga LSI, Vasili: Nuk tërhiqemi, në protestën tjetër do t’i japim fund kësaj krize

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përfundimit të protestës së opozitës, e cila zgjati 3 orë ka reaguar nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një konferencë për mediat nga selia e LSI-së.

Ai shprehet se protesta e radhës së opozitës do ti jap fund kësaj krize politike.

‘Shqiptarët nuk e pranojnë monizmin e Edi Ramës, nuk pranojnë të jenë skllevër të Edi Ramës. Nuk mund të pranojnë të paguajnë qindra mln euro Rama shënoi orët e fundit të tij, ëndrra e tij është monizmi. Ka vetëm një parti s ka zgjedhje, po oligarkë, nuk ka shërbime. Ai sot u kthye në Lezhë, ku ka firmosur 300 milion euro grabitje. Ndaj shqiptarët janë me mijëra e jo vetëm nuk pakësohen po shtohen. Shqiptarët nuk e duan monizmin, nuk pranojnë që Shqipëria të kthehet në kohën e partisë punës. Rama në cdo ditë është i paligjshëm, është zgjedhur në mënyrë të paligjshme. Shqiptarët kërkojnë pushet të ndershëm, do luftojnë dhëmbë për dhëmbë me kriminelët dhe kanë një kryekriminel në krye që quhet Edi Rama. Ndaj, mirënjohje pa fund për qytetarinë që treguar. Ashtu si sot akoma më shumë pa asnjë kompromis në protestën tjetër për t’i dhënë zgjidhje kësaj krize’, tha Vasili. 

Më shumë

spot_img