Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Vjen reagimi i parë kundër SKAVICËS/ Kryetari i Dhomës Britanike të Tregtisë: Dibra të ngrihet në këmbë, mos përdorni SHBA si mbulesë për pazaret tuaja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

408ca372b7ca851e91cd40a2b6a099f3

Para pak minutash, u nënshkrua marrëveshja për ndërtimin e Skavicës nga amerikanët me nënsekretarin amerikan të SHBA Keith Krach, 

Referuar këtij investimi, Rama tha se Shqipëria është krenare që ka në krah një aleat si SHBA mirëpo ka ardhur reagimi i parë kundër ndërtimit të Skavicës.

Është kryetari i Dhomës Britaniko-Shqiptare të Ekonomisë dhe Tregtisë, Zenel Hoxha ai i cili shkruan se Dibra duhet t’i thotë ‘JO’ Skavicës dhe aludon për pazare.

“Dibra në këmbë për të shpëtuar nga babëzia e të babëziturve! Mos perdorni SHBA si mbulesë per pazarllëqet tuaja”, shkruan Hoxha.

LEXO EDHENënshkruhet marrëveshja për Skavicën, Rama: Krenar që kemi SHBA dhe s’jemi vetëm. N/sekretari amerikan: Ju jeni lider i vërtetë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img