Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Vjen lajmi i MIRË, qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë lirshëm drejt Zvicrës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zvicra heq të gjitha kufizimet e udhëtimit për shtetasit shqiptarë. Lajmi është bërë me dije nga Tirana “International Albania”, e cila njofton se duke filluar nga sot qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë lirshëm drejt Zvicrës.

Sipas këtij njoftimi, qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Zvicrës, duhet të pajisen me biletë, pasaportë dhe maskë mbrojtëse.

Njoftimi i plotë i TIA-s:

Zvicra

 Nga sot, 26 Qershor 2021, hiqen të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë në Zvicër.

 Mjafton bileta, pasaporta dhe maska.

 Vendet që nuk kërkojnë test apo vaksinë për pasaportat shqiptare deri tani janë :

Austria

Hollanda

Belgjika

Zvicra

Ju urojmë shëndet.

Faleminderit për bashkëpunimin,

Tirana International Airport

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img