Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

“Vjen era puro dhe hashash”, Majko i kthehet Dashnor Sulës: Ka shumë kolegë që pinë duhan, po s’janë fajtorë, ktheni kokën nga vetja (DEBATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Dashnor Sula ka debatur sot në Kuvend me deputetin socialist Pandeli Majko, pas akuzës që bëri duke thënë se në lokalin e jashtë Parlamentit pihet puro dhe hashash.

Në lidhje me këtë akuzë, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, i kërkoi deputetit Sula të kërkojë falje për deklaratën, ndërsa Majko tha se duhan mund të pinë shumë kolegë dhe nuk janë fajtorë për këtë gjë.

Pjesë nga debati:

Sula: Mos mi bëj duart ashtu Pando, se u kap me 20 kg Kajmaku. Ngrini zërin, vini fre qeverisë.

Majko: Shpesh për t’u bërë të besueshëm, ne i biem vetes, e kam fjalën për politikën. Ka shumë kolegë që për arsye të ndryshme pinë duhan, dhe nuk janë fajtorë, por ta trajtosh këtë sikur po ju vret e po ju hapet zemra për fshatarët, mendoj se është e gabuar.

Duke dashur të bëhemi të ndjeshëm, shfaqim të kundërtën. Dua t’iu kujtoj diçka, që ju jeni pjesë e opozitës, që tenton të përfaqësojë moralin e shoqërisë dhe kur ju shikon juve se si jeni sot, mendoj se duhet të jeni të vetëdijshëm, se para se t’i kërkoni mazhorancës, duhet të ktheni dhe kokën nga vetja.

Më shumë


spot_img
spot_img