Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Vjedhje energjie, prerje pyjesh dhe ndërtime pa leje, arrestohen 14 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia në bashkëpunim me OSHEE kanë vijuar aksionin për parandalimin dhe ndërprerjen e vjedhjes së energjisë elektrike duke arrestuar 11 persona. Për prerje të paligjshme të pyjeve është arrestuar një person ndërsa për ndërtim pa leje janë arrestuar 2 perosna.

Janë kryer 3.432 kontrolle në terren ndërsa gjatë kontrolleve u  evidentuan 22 raste të vjedhjes së energjisë elektrike, me 22 autorë.

albsig

spring

Nga këta, 11 autorë  janë arrestuar në flagrancë, 4 autorë  janë shpallur në kërkim dhe 7 autorë ndiqen në gjendje të lirë.

Në fushën e ndërtimeve të paligjshme, nga ana e Strukturave të Policisë së Shtetit në të gjithë vendin janë evidentuar 17 raste të ndërtimeve pa leje.

Për këto raste janë evidentuar dhe proceduar 17 autorë nga të cilët, 2 autorë janë arrestuar në flagrancë, ndërsa  15 autorë ndiqen në gjendje të lirë.

Në kuadër të masave për parandalimin e prerjeve të paligjshme të pyjeve , gjatë kësaj periudhe në të gjithë vendin janë evidentuar 7 raste me 7 autorë,  nga të cilët  1 është arrestuar në flagrancë dhe 6 ndiqen në gjendje të lirë.

Ndërsa në fushën e organizimit të lotarive të palejuara , Policia e Shtetit  ka evidentuar 5 raste me 5 autorë, të cilët ndiqen në gjendje të lirë.

Edhe në javët në vazhdim , Strukturat e Policisë së Shtetit do vijojnë punën për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img