Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Vjedhja e Prokurorisë së Durrësit, shkon në tre numri i të ndaluarve, EMRAT

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkon në tre numri i të ndaluarve, të dyshuar si grabitësit e Prokurorisë së Durrësit, mëngjesin e ditës së djeshme. Në Prokurori u morën dosje dhe kompjuteri i një prokurori dhe serverat ku janë zhdukur pamjet filmike. Sakaq bëhet i ditur identiteti i të ndaluarve. Bëhet fjalë për Artur Isa, Besnik Bushi dhe roja private, Nias Lena 56-vjeç.

Hajdutët kanë hyrë në zyrën e prokurorit Afrim Shehu nga ku kanë marrë disa dokumente, por ndërkohë kanë lënë dokumente të grisura. Përveç serverit ata kanë prishur dhe sistemin e hapjes së dyerve të Prokurorisë me kartë dhe filmimet e hyrje-daljeve në këtë institucion.

Më shumë

spot_img