Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Vjedhin gjatë natës banesën e të moshuarit, arrestohen 3 të rinj në Divjakë (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e komisariatit të Divjakës ka vënë në pranga tre autorët e vjedhjes së një banese.

 Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë arrestuan në flagrance

1.Olsi Janko, 29 vjeç.

2.Serxhio Duda, 19 vjeç.

3.Regist Vodo, 19 vjeç, të tre banues në Divjakë.

Arrestimi i tyre u bë pasi gjatë natës në Divjakë, kanë vjedhur banesën e A.Z, 62 vjeç.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale 5 orët e vjedhura, 4 celularë, një palë paruke, një kapuç, dhe një thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img