Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Vizitë zyrtare në Bullgari, Ilir Meta mbërrin në Sofje

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka mbërritur në Sofje për një vizitë zyrtare.

Meta ka postuar një foto, teksa shkruan se në këtë vizitë zyrtare e ka ftuar presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev.

“I lumtur të mbërrij në Sofje, këtë qytet të mrekullueshëm, me të cilin na lidhin ura të panumërta të historisë, miqësisë dhe bashkëpunimit, për të filluar vizitën time zyrtare, me ftesë të Presidentit të Bullgarisë, Rumen Radev” shkruan Meta në postimin e tij.

Më shumë