Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vizitë në qendrën e re shëndetësore në Kavajë, Manastirliu jep lajmin: Mijëra doza Pfizer vijnë sot në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka vizituar Qendra e re Shëndetësore në Synej të Kavajës.

Teksa ka qenë në qendër, Manastirliu ka dhënë edhe lajmin duke thënë se sot do të vijnë edhe mijëra vaksina të tjera të Pfizer.

Sot në vend do të mbërrijnë 12.870 vaksina Pfizer.

“Procesi i vaksinimit vijon me ritme të mira dhe të shpejta. Sot presim sërish doza të vaksinave Pfizer, nga kontrata me Pfizer por edhe me marrëveshjen e BE. 12.870 doza do shpërndahen menjëherë në të gjitrhë vendin. Këtë doza do të jenë për vaksinimin dhe rivaksinimin me këtë vaksinë” tha Manastirliu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img