Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Vizitë e papritur/ Rama mbërrin në Bari, pritet nga ministri i Jashtëm Italian Luigi di Maio dhe kryebashkiaku Michele Emiliano

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec1ca11df34af130ee25664660705e19

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e sotme në Bari të Italisë, ku do të zhvillojë një vizitë 2 ditore.

Kjo vizitë do të jetë në përkujtim të eksodit masiv shqiptar drejt Italisë në 6 mars të vitit 1991.

Më 6 mars, disa anije u larguan nga qyteti i Durrësit me 20 mijë shqiptarë në bord, drejt Barit të Italisë, ndërsa një ditë më vonë anijet shqiptare mbërritën në brigjet e Brindisit, Barit, Otrantos dhe Monopolit.

Rama është pritur në Bari nga ministri i Jashtëm Italian Luigi Di Maio dhe kryetari i bashkisë Michele Emiliano.

 

Më shumë

spot_img
spot_img