Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

VIZITË E PAPRITUR/ Edi Rama udhëton drejt Italisë, zbulohet axhenda e kryeministrit në shtetin fqinj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Italisë, ku ka vizituar muzeun “Galleria degli Uffizi” në Firenze.

Në muze Rama është shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Firencës Dario Nardella dhe drejtori i muzeut Elke Schmidt.

Ndërkohë ditën e nesërme Rama pritet të jetë pjesë e një paneli që do të diskutojë temën ““A është fuqia e butë e BE në rajonet fqinje ende efektive”?

Axhenda:

Kryeministri do të jetë pjesë e një paneli në diskutimin e shtruar “A është fuqia e butë e BE në rajonet fqinje ende efektive”?

Prezantimi bëhet nga Marco del Panta, Skeretar i Përgjithshëm i IUE. Fjala e mbajtur nga Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img