Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Vizitë dy ditore në Shqipëri në kuadër të “Ballkanit të Hapur”, data kur do vijë në Tiranë Vuçiç

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të vizitojë Shqipërinë më datë 20 dhe 21 dhjetor.

Vizita në Tiranë do të jetë në kuadër të nismës së “Ballkani të Hapur”. Mediat serbe shkruajnë se takimi do të jetë mes Edi Ramës, Vuçiç dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev.

Vizita e Vuçiç në Shqipëri ishte lajmëruar që në takimin që u mbajte rreth një muaj më parë në Beograd. Pritet që në këtë takim të nënshkruhet një Memorandum Mirëkuptimi për lejet e punës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img