Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vizitat në kryeqytetet e Ballkanit Perëndimor, Mogherini anulon njërën prej tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka anuluar sot vizitën në Bosnje-Hercegovinë, konfirmoi përfaqësuesi special i BE-së në këtë vend.

Siç transmeton Shërbimi i Ballkanit i radios ”Evropa e Lirë”, Mogherini është dashur të anulojë vizitën për shkak të kushteve të këqija të motit, mëngjesin e sotëm në Sarajevë.

Mogherini theksoi se shpreson ta realizojë atë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Mogherini sot në Sarajevë duhej të takohej me presidencën tripalëshe boshnjake, Mlladen Ivaniç, Dragan Çoviç dhe Bakir Izetbegoviç.

Ajo ka qëndruar në Malin e Zi, ndërsa pritet të vizitojë edhe Maqedoninë, Serbinë, Shqipërinë dhe Kosovën.

Më shumë

spot_img