Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vizita në Korçë, Meta i shkon në shtëpi ‘korçarit të famshëm’, Ilir Vrenozi i bën poezi: Për mua je fisnik, një mik përmbi mik (FOTOT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ae239b479330e668a7d06bc7c462c4c

Presidenti Ilir Meta ka qenë dje në qytetin e Korçës, ku ka zhvilluar disa vizita në kuadër të 7 Marsit. Meta, është ndalur dhe në shtëpinë e “korçarit të famshëm” në rrjetet sociale, Ilir Vrenozi.

Pamjet i ka shpërndarë vetë Vrenozi, ndërsa falenderon Presidentin Ilir Meta për vizitën në shtëpinë e tij. Madje, “korçari i famshëm” i ka thurur dhe një poezi kreut të shtetit.

Poezia e Ilir Vrenozit për Metën – Foto:

Shkele këtë prag,

Për mua je fisnik,

Mirënjohjen e ke hak,

Një mik përmbi mik.

Unë jam familje e thjeshtë

Familje qytetare,

Për të drejtat kurrë s’hesht,

Gjithmonë opozitar

Në Prill fiton Shqipëria

Fitojnë të gjithe

Shqiptarët

Do marri frymë liria,

Ti hedhim poshtë të marrët

Kjo është thjeshtësi,

S’di ta them më mirë,

Vlerë për një njeri,

Që zemrën ka të tillë.

Shkele këtë prag,

Për mua je fisnik,

Mirënjohjen e ke hak,

Një mik përmbi mik.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img