Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Vizita në Egjipt, Rama takohet me kreun e Parlamentit, diskutohet për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Egjipt, i shoqëruar nga disa ministra të kabinetit.

Ditën e djeshme ai u takua me kryeministrin vendas Moustafa Madbouly, ndërsa ditën e sotme ai është pritur nga kreu i Parlamentit egjiptian Hanafy El Gebaly.

Gjatë bisedës së tyre ata kanë diksutuar për forcimin e marrëdhënies mes dy vendeve. Kujtojmë se dje ministrat Çuçi dhe Margariti nënshkruan tre marrëveshje që prekin kryesisht fushën e sigurisë dhe kulturës.

Gjithashtu Rama deklaroi se pritet që së shpejti të krijohet një linjë direkte fluturimesh Tiranë-Kajro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img