Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vizita në Berlin/ Mustafa mjaftohet me një foto në Facebook. Thaçi në gjermanisht: “Danke Merkel”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8287316cb07e77bf565f267e9d001a69

Vizita e delegacionit kosovar sot në Berlin është pasqyruar në rrjetet sociale nga të dyja palët. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka zgjedhur ta pasqyrojë thjesht këtë vizitë në profilin e tij në facebook, me anë të një fotoje, ku ai dhe kancelarja Angela Merkel përfundojnë konferencën për shtyp.

Ndërsa ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi me asnjë të një shkrimi në facebook, ndër të tjera ka falenderuar në gjermanisht kancelaren Merkel dhe Gjermaninë.

“Gjermania mbetet partneri kryesor i Kosovës. Danke Bundeskanzlerin Merkel! Danke Deutschland!”, shkruan në Thaçi në facebook.

Edhe kancelarja gjermane e ka pasqyruar këtë vizitë në profilin e saj në Instagram nëpërmjet dy fotove.

Lexo edhe: Merkel poston foto me Mustafën dhe Thaçin në Instagram

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img