Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Vizita e Presidentit të Azerbajxhanit, Balluku zbardh detaje: Diskutuam për gazifikimin e Korçës, veç projektit për Vlorën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka zbardhur detaje nga diskutimet që janë zhvilluar në Tiranë me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Alieyev. Ajo thotë se në qendër të diskutimeve ka qenë dhe projekti për gazifikimin e qytetit të bukur të Korçës.

Sipas Ballukut, pala azere do të bëjë një ekspertizë për sektorin e gazit, veç projektit të mëparshëm për Vlorën.

Kompania “Socar”, ndër më ekselentet në botë në fushën “Shumë shpejt detaje për planet e së ardhmes së afërt me Socar, një nga kompanitë e ekselencës botërore në fushën e gazit”, shkruan zv.kryeministrja.

“Vizita e Presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev në Tiranë, shënon një gur të ri kilometrik në marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona. Kemi diskutuar dhe  mirëpritur ekspertizën e tyre në sektorin e gazit, jo vetëm për projektin e madh të Vlorës, por edhe për gazifikimin e vendit, nisur nga qyteti i bukur i Korçës”, vijon Belinda Balluku.

Më shumë


spot_img
spot_img