Vizita e Merkel në Tiranë, takim me Ramën dhe Nishanin

Publikuar tek: politike, më 16:33 03-07-2015 Vizita e Merkel në Tiranë, takim me Ramën dhe Nishanin

Zyra e Shtypit të Kyreministrisë ka publikuar detajet e vizitës së kancelares Angela Merkel më datë 8 korrik në Tiranë.

Por në axhendën e kancelares gjermane, nuk pasqyrohet takimi me kreun e opozitës Lulzim Basha dhe kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Merkel do të mbrrijë të mërkurën në aeropotin “Nënë Tereza” rreth orës 13:50 minuta. Në 14:15 minuta delegacioni gjerman do të mbërrijë në Kryeministri, ku do të zhvillohet një ceremoni mirëseardhjeje.

Konferenca për shtyp Rama-Merkel do të zgjasë 30 minuta, më pas kancelarja do të takohet me kreun e shtetit Bujar Nishani. Vizita e Merkel do të mbyllet me një fjalë përshëndetëse në Forumin e ekonomisë në Tirana Business Park.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013262033462524
array(1) { ["section"]=> string(59) "vizita-e-merkel-ne-tirane-takim-me-ramen-dhe-nishanin-15273" }