Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Vizita e Erdogan në datën e vdekjes së Skënderbeut, ironizon politikani: Sot është edhe dita e PICËS, e cila është e lirë dhe të ngop

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vizita e Presidentit turk Erdogan në Shqipëri në datën e vdekjes së Skënderbeut, ka sjellë reagime të shumta në opinionin publik, disa prej të cilëve e kanë quajtur edhe provokim këtë vizitë.

Ndërkohë, politikani kosovar Behgjet Pacolii, ka ironizuar me personat që e mendojnë viiztën e Erdoganit një provokim, teksa shprehet se 17 Janari është edhe Dita Botërore e Picës.

Sipas tij, kjo ditë duhet përmendur, pasi pica ëhstë e shijshme, e lirë, festive dhe të ngop.

“Sot, 17 janari është dita botërore e picës ( Pizza), një nga ushqimet më të pëlqyera nga të gjithë në botë. Edhe Kosova nuk bën përjashtim, ku pica jo vetëm që ka një numër të madh admiruesish gati për ta shijuar, por ka edhe përgatitës të shkëlqyer. Pse mos te permendet kjo dite…., pica është e shijshme, e lirë, festive dhe të ngop”, shkruan Pacolli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img