Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Vizat Amerikane, DASH nxjerr rregullat e reja

spot_img

Lajme të ngjashëm

c4c993b68a7da0797f234113c708a288

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se njofton se aplikantët për vizë do të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e e-mailit dhe numrin e telefonit.

Rregulloret e reja për ata që kërkojnë vizë amerikane si vizitorë apo si aplikantë për të emigruar në Amerikë përfshijnë emrin e llogarisë së aplikantit në median sociale, të gjitha adresat e e-mailit dhe të gjithë numrat e telefonit që ka përdorur aplikanti gjatë pesë viteve të fundit.

Zyrtarët thonë se rreth 15 milionë shtetas të huaj do të preken nga kjo kërkesë. Vetëm aplikantët për viza diplomatike dhe zyrtare do të përjashtohen nga këto kërkesa./VOA

 

Më shumë

spot_img