Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Viti i ri shkollor, Beqja zbulon një nga skenarët e mundshëm se si do të zhvillohet mësimi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8c49a3387b6bec1a9211d7a404894e1

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja, ka folur mbi situatën e krijuar nga pandemia dhe mbi rritjen që kanë pësuar shifrat nga Covid-19 gjatë javëve të fundit.

Beqja është pyetur nga gazetarja e ‘abcnews’ se çfarë do ndodhë me shkollat në shtator, duke sjellë si shembull Amerikën, e cila do t’i hapë shkollat.

Ai ka zbuluar një nga skenarët e mundshëm duke thënë se mund të zhvillohen 2 ditë në shkollë dhe tre ditë online.

Ndër të tjera ai është shprehur se si do që të merret vendimi duhet të tregohen të kujdesshëm nxënësit e klasës së 9-të dhe maturantët.

“Një alternativë do të ishte mësimi të zhvillohej 2 ditë në shkollë dhe 3 ditë online. Si do të vendoset duhet të tregohen shumë të kujdesshëm nxënësit e klasës së 9-të dhe maturantët,” është shprehur Beqja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img