Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Viti i ri me temperatura të acarta, moti bën kthesë të papritur javën e parë të janarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditët e fundit të këtij viti dhe të parat e vitit 2022 do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët. Sipas sinoptikanëve reshjet e shiut apo të dëborës do të mungojnë, mirëpo temperaturat e ulta do të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve.

Në zonat veri-lindore dhe jug-lindore parashikohet që temperaturat të zbresin deri në -10 gradë celcius, kurse Ultësira Perëndimore dhe pjesa qendrore e vendit do të jenë më të ngrohta.

Situata pritet të marrë një kthesë të fortë duke filluar nga data 5 janar 2022, ku parashikohen reshje shumë të dendura shiu në veri të vendit, të cilat do të zgjerohen edhe më tej duke “pushtuar” të gjithë zonën veriore përgjatë dative 6-7 janar 2022.

Më shumë
spot_img
spot_img