Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022
spot_img

Vip-at shqiptarë “shpërthejnë” në lot për Vjosa Berishën, nga Arbana Osmani te Vesa Luma: Ah sa shumë do të na mungosh….

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot u nda nga jeta regjisorja e njohur Vjosa Berisha duke lënë pas një dhimbje të madhe te familjarët, kolegët dhe të gjithë ata që kanë bashkëpunuar me të.

Lajmin e trishë e dha vetë bashkëshorti i të ndjerës, Fatos Berisha, përmes një postimi në “Instagram”.

albsig

spring

Regjisorja ndodhej në një spital të Londrës, ku po kurohej për kancerin në vezore prej më shumë se një viti.

“Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër. Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë. Familjet Berisha dhe Istrefi.”, shkroi bashkëshorti.

Të shumtë kanë qenë ata personazhe të njohur të cilët kanë reaguar për ndarjen nga jeta të regjisores ku i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve të saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img