Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Villnin dhe ishin në gjendje të fikëti, 6 nxënës të shkollës private në Tiranë helmohen nga gazi, përfundojnë te Urgjenca

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

90552a30e167956a4c7d16c9b407cedd

6 nxënës të një shkolle private në “Don Bosko” kanë përfunduar në Urgjencën e pediatrisë pasi janë helmuar nga rrjedhja e gazit në shkollën e tyre.

Sipas Policisë, gazi përdorej për ngrohje në këtë objekt arsimor. Ndërkohë, nga dëshimtë e shokëve të nxënësve të helmuar, mësohet se ata nuk janë lajmëruar për rrjedhje gazi, por u është thënë të dilnin nga mësimi dhe të shkonin në kafe.

Për shkak se përhapja e gazit në ambient ishte e lartë, 6 nxënës të shkollës kanë nisur të villnin dhe të humbnin ndjenjat. Menjëherë drejtuesit kanë njoftuar spitalin dhe disa ambulanca kanë shkuar në vendngjarje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img