Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Vijon vaksinimi në masiv në vend; kategoria që do të marrë dozën e parë nga e hëna

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon procesi i vaksinimit në të gjithë vendin kundër Covid-19. Në Kamëz procesin sot e ndjekur nga afër edhe kryeministri Edi Rama me ministren Ogerta Manastirliu.

Në fundjavë do të nisë edhe vaksinimi i operatorëve turistikë, gjë që do të bëjë edhe më të lehtë hapjen e sezonit turistik.

“Ne duam që sezoni turistik të jetë i lehtësuar nga masat, por ne do vijojmë të krijojmë bazat për të vaksinuar të gjithë punonjësit e sistemit të hotelerizmit, në mënyrë që të kemi një sistem sa më të mbrojtur. Kemi një plan konkret me këtë, ne duam ta fillojmë që këtë fundjavë, për të vijuar me vaksinimin masiv të të gjithë atyre që shërbejnë në hoteleri,” tha Manastirliu mëngjeisn e sotëm në një intervistë në emisionin “koha për tu zgjuar”.

Kujtojmë që deri më tani rreth 300 mijë persona kanë marrë vaksinën kundër koronavirusit dhe janë më të sigurt.

spot_img

Më shumë

spot_img