Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Vijon tmerri nën rrënojat e ndërtesës në Miami, prej ditësh 150 persona kanë mbetur të bllokuar, nuk dihet ende fati i tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej ditësh 150 persona vijojnë të jenë të bllokuar nën rrënojat e ndërtesës 12 katëshe në Miami, e cila u shemb të enjten e kaluar, 24 qershor.

Sipas mediave vendase mësohet se është nxjerrë i pa jetë edhe një tjetër trup duke çuar numrin e viktimave nga kjo tragjedi në 11.

Gjatë një konference për shtyp Kryetari i Bashkisë tha se grupet e shëptimit do të vazhdojnë kërkimet pa u lodhur deri në momentin që të gjithë personat që kanë mbetur të bllokuar të nxirren jashtë.

“Ne do të vazhdojmë dhe do të punojmë pa u lodhur në mënyrë që të shterojmë çdo mundësi të mundshme në hetimet tona,” tha ai.

Ndërkohë, një grup ekspertësh është ngritur për të hetuar shkaqet e shembjes së ndërtësës  e cila i kushtoi jetën 11 personave dhe ende nuk dihet fati i 150 të tjerëve.

Më shumë

spot_img
spot_img