Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Vijon të ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Itali (SHIFRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

f4adfc367f340174cfde372acb6eba3b

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin fqinj kanë humbur jetën 55 persona, 5 më pak se dje dhe 15 më pak se pardje, duke e çuar në 33.530 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Ndërkaq, janë shënuar 318 raste të reja me covid-19, duke e çuar në 233.515 numrin e përgjithshëm të të prekurve.  

Më shumë

spot_img