Vijon të ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Itali (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 18:06 02-06-2020 Vijon të ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Itali (SHIFRAT)

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin fqinj kanë humbur jetën 55 persona, 5 më pak se dje dhe 15 më pak se pardje, duke e çuar në 33.530 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Ndërkaq, janë shënuar 318 raste të reja me covid-19, duke e çuar në 233.515 numrin e përgjithshëm të të prekurve.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090539455413818
array(1) { ["section"]=> string(68) "vijon-te-ulet-numri-i-viktimave-nga-covid-19-ne-itali-shifrat-208817" }