Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Vijon të rritet numri i votuesve në të 12 qarqet, Në Tiranë dhe Dibër votojnë mbi 50% e qytetarëve, Vlora dhe Shkodra në fund të listës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon të rritet numri i qytetarëve që shkojnë për të votuar në qendrat e votimit në të 12 qarqet e vendit tonë.

Në Tiranë dhe Dibër shifra e votuesve ka kaluar mbi 50%, ndërkohë e kundërta ndodh në Shkodër dhe Vlorë, dy qarqet me numrin më të ulët të votuesve deri më tani, me respektivisht 39.59% dhe 32.94%.

Shifrat në 12 qarqet e vendit deri në orën 18:00

Berat 41.93 %

Diber 51.29 %

Durrës 43.16 %

Elbasan 47.74 %

Fier 43.39 %

Gjirokastër 39.32 %

Korcë 44.28 %

Kukës 47.65 %

Lezhe 42.39 %

Shkodër 39.59 %

Tiranë 51.51 %

Vlorë 32.94 %

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img