Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Vijon situata kaotike në Kakavijë, shqiptarët ‘turturohen’ në pritje, vargu i makinave mbërrin deri në fshatin Grapsh (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej 4 ditësh shqiptarët po “torturohen” në radhë për të kaluar në territorin grek, me makinat që kanë krijuar radhët kilometrike në Kakavijë.

Bëhet me dije se radha e makinave është zgjatur edhe më shumë dhe ka mbërritur deri në afërsi të fshatit Grapsh.

Me qindra shqiptarë kanë kaluar natën në makinë, ndërsa pala greke në orën në 22:00 ka mbyllur sportelet.

Mësohet se pa pasur fëmijë dhe gra që janë trajtuar nga mjekët për shkak se është përkeqësuar gjendja shëndetësore e tyre.

Por situata bëhet më alarmante, pasi mendohet se pala greke do të punojë ditën e sotme me një staf të reduktuar për shkak të festës ‘Shën Maria’.

ab38fbadf9a7e436a69aae5680e200bf_L.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img