Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër KQV me mjetet e policisë dhe ushtrisë, vetëm pak orë nga procesi i votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, një ditë para procesit të votimit ka filluar në të gjithë vendin shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër Komisionet e Qendrave të Votimit. Siç shihet dhe nga një KQV në Tiranë, vijon procesi i shpërndarjes së këtyre materialeve, KQV e cila është vendosur në një palestër në kryeqytet.

Duket se këto janë përgatitjet e fundit përpara se të gjithë qendrat e votimit në Shqipëri të hapin dyert ditën e nesërme. Deri më tani procesi ka qenë i qetë pa incidente.

Screenshot 2 34 2
Materialet zgjedhore

Në KZAZ nr.15 në Laç. Procesi u ndërpre pasi gjatë paradites së sotme, u konstatua një dritare e hapur e objektit nga sekretari i KZAZ dhe pati dyshime se mund të ishin prekur materialet zgjedhore. Por pas verifikimeve të kryera nga grupi hetimor dhe anëtarët e KZAZ, rezultoi se materialet zgjedhore ishin të rregullta dhe tashmë vijon normalisht shpërndarja e tyre nëpër qendrat e votimit.

I gjithë dokumentacioni i nevojshëm për zgjedhjet e 25 prillit po shpërndahen me mjetet e ushtrisë dhe policisë. Materialet e nevojshme për çdo Qendër Votimi po shkarkohen në KZAZ-të përkatëse dhe do të shpërndahen më pas në çdo qendër votimi.

1619270538 Capture
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img