Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vijon shembja e objekteve të paligjshme në Velipojë dhe Ksamil, IKMT publikon bilancin e deritanishëm të ndërtesave që janë prishur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej ditës së hënë Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur operacionin për prishjen e ndërtesave pa lejë në vijën bregdetare. 

Operacioni ka nisur në Ksamil dhe Velipojë, për të vijuar më pas në zonat e tjera.  Sipas IKMT deri më tani në Velipojë janë prishur 10 objektë të paligjshme, ndërsa në Ksamil 18 objekte.

Ndërkohë që po punohet intesivisht për pastrimin e inerteve. 

 “Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej të hënës ka nisur operacionin për pastrimin e bregdetit nga objektet e paligjshme. Operacioni ka nisur në Ksamil dhe Velipojë, për të vijuar më pas në zonat e tjera. Në Velipojë, janë prishur 10 objekte të paligjshme, ndërkohë që po punohet intensivisht me mjetet e IKMT dhe ushtrisë për pastrimin e inerteve. Në Ksamil janë prishur 18 objekte pa leje si dhe po bëhet largimi i inerteve. Gjatë punës së IKMT në të dy zonat nuk ka pasur incidente me banorët. (Shifrat nuk përfshijnë objektet e prishura nga vetë banorët)”, njofton IKMT.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img