Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Vijon rinumërimi për qarkun e Beratit, LSI rikuperon 9 vota, ngushtohet diferenca me PS-në

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ka nisur paraditen e sotme procesi i rinumërimit të votave për Qarkun e Beratit. Dje, ky organ vendosi që të rinumërohen 114 kuti, nga 227 kuti në total, pasi PD dhe LSI pretendojnë për parregullsi.

Deri tani mësohet se janë numëruar 82 nga 114 kuti votimi që janë gjithsej. Gjatë numërimit, LSI ka arritur që të rikuperojë 9 vota.

Diferenca mes Partisë Socialiste dhe LSI-së është i ngushtë dhe nëse LSI do të arrijë të marrë votat e diferencës, atëherë mandati i 7-të në qarkun e Beratit do t’i takojë Ardit Çelës, duke ia hequr Partisë Socialiste.

Pritet që rreth orës 20:00 të mbarojë procesi i votimit dhe të shpallet rezultati final.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img