Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Vijon rinumërimi i kutive të Durrësit në KAS, numërohen 40 kuti, LSI rikuperon tre vota

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në ambientet e KQZ, në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve ka nisur për më shumë se 3 orë vijon procesi për rinumërimin e votave për Qarkun e Durresit. LSI kërkoi rinumërim për 108 kuti dhe pas dakordësisë së djeshme mes anëtarëve, sot ka nisur procesi.

Bëhet me dije se dëri më tani janë numëruar 40 kuti, nga të cilat LSI ka rikuperuar tre vota, por që i duhen 136 për të marrë një mandate atje.

Ndërkohë mësohet se Partia Demokratike ka humbur 7 vota deri më tani.

Është ende në proces rinumurimi, ka ende për tu numëruar 68 kuti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img