Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vijon protesta për burimin e ujit në Kuçovë, plagosen 3 banorë nga përplasja me policinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme banorët e Lumasit në Kuçovë kanë dalë sërish në protestë për shkak të burimit të ujit të Sinecit.

Një kompani po kryen punime për marrjen e këtij uji, por është kundërshtuar nga banorët e zonës.

Burime për mediat bëjnë me dije se banorët janë përplasur edhe me policinë se si pasojë janë plagosur tre persona.

Në vendngjarje kanë qenë të pranishëm edhe efektivë të ekipit “Shqiponja” për të shpërndarë banorët dhe për të lejuar kompaninë që të vijojë punimet.

Më shumë

spot_img
spot_img