Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Vijon opercioni i FA për fikjen e zjarrit në Karaburun, Peleshi: Janë hedhur mbi 300 mijë litra ujë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar sërish për situatën e krijuar nga zjarret në Karaburun, për shkak të temperaturave të larta që kanë mbërthyer vendin tonë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Peleshi bën me dije se në zonën e Karaburunit janë hedhur mbi 300 mijë litra ujë për të neutralizuar vatrat e zjarrit, duke theksuar se në rast nevoje do të shtohen mjetet nga ajri dhe toka.

“Mbi 300 mijë litra ujë janë hedhur mbi zonën e Karaburunit për të neutralizuar vatra të ndryshme zjarri. Operacionet e Forcave të Armatosura do të vazhdojne me intensitet për të eleminuar plotësisht çdo vatër. Temperaturat e larta, relievi dhe era e bëjnë akoma më kompleks operacionin. Ndërkohe janë marrë të gjitha masat që ne rast nevoje të shtohen trupat dhe mjetet nga ajri dhe toka”, shkruan Peleshi.

Më shumë

spot_img