Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Vijon operacioni “Summer 2017”, arrin në 21 numri i mjeteve luksoze të sekuestruara

spot_img

Lajme të ngjashëm

Operacioni ‘Summer 2017’ ka vijuar ditën e sotme edhe në qytetin e Elbasanit.

Këtë të mërkurë u sekuestruan 4 automjete të markave të ndryshme të cilat dyshohet se janë trafikuar nga vendet e BE-së drejt vendit tonë.

Policia bën me dije se po procedohen penalisht 4 persona ndërsa janë arrestuar 2 persona për armëmbajtje pa leje.

Mjetet e bllokuara nga policia janë të markave të ndryshme si: Mini Cooper, BMW dhe AUDI. Po ashtu në kuadër të këtij operacioni janë verifikuar 380 Automjete motorrike,janë shoqëruar 28 shtetas, si dhe janë vendosur 150 Masa Administrative nga Sektori i Qarkullimit Rrugor.

Pak ditë më parë, në të njëjtin operacion të Policisë, në Tiranë janë sekuestruar 17 mjete luksoze.

Më shumë

spot_img